Adblue Prabuty

Adblue Prabuty

13 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

Co toż jest adblue na stacjach? AdBlue jest toż dużej klasie roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Uważa wtedy na punktu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Dostarczany jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Hel

Z pośród wszystkich płynów stosowanych do transportu jest nietoksyczny, wysoki i niezawodny w użyciu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W procesu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w obecny projekt.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie również w który twórz można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich jeszcze bardzo. W poszczególnych krajach np. w Holandii można też wziąć z automatów znajdujących się przy autostradach. Nie całe samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są zbyt małą średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, by nie rozlać. Płyn tenże jest wielkie właściwości korozyjne. Adblue Hel

Gdzie szuka się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym płytszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Spotyka się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach sposób tenże nie był inicjowany na etapie projektowania, przez co niebieski korek może uważać się w nietypowych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi wtedy w ładny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto brać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do dostania w moc sklepach internetowych.

Adblue Hel

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi niezmiernie praktyczna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i włączamy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba mieć o tym, że przy zbyt małej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą alternatywą jest kup płynu w miarach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w mniejszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić oraz na towary z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma zupełnie taki tenże skład wtedy nie warto przepłacać.
Adblue Hel

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są niższe zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki zgodne z zasadą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w ładny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy godzina zachowuje pełną sprawność, co miesza się też na znaczniejszą wartość podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue wpływają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe ceny drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Hel

Artykuł został stworzony we wymiany Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę