Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

22 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Ogromny plakat reklamujący Kartę Mieszkańca, który zawisł na domu Urzędu Miasta, ma stać zdjęty w najkrótszą sobotę.

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Tym samym zniknie problem związany z brakiem krzyża na banerze. Przypominamy; o krzyż na banerze upomniały się środowiska katolickie. Daniem tych osób, pozbawiona tego symbolu katedra jest „obrazem nieprawdziwym i wypaczonym”. Grafika na reklamie Karty Mieszkańca wzbudzała kontrowersje przede każdym ze powodu na bliską siła.

– Wydobywa się tam realistyczne odwzorowanie bazyliki również tenże krzyż powinien się tam pojawić, tak jak szuka się w rzeczywistości na katedrze – znaczyłaby w konwersacji z własnym portalem Katarzyna Paciorkowska, prezes Akcji Katolickiej. Do magistratu wpłynęło również, zapowiadane wcześniej, pismo stowarzyszeń katolickich w sytuacji przywrócenia krzyża na grafice bazyliki. Nie będzie natomiast dyskusji na fakt ewentualnych kolei na banerze.

W najkrótszą sobotę reklama Karty Człowieka ma stać zastąpiona świąteczną dekoracją budynku Urzędu Miasta. – Do 6 grudnia całe miasto ma być utworzone na święta, co roku ozdabiamy również budynek magistratu. Decyzja o zdjęciu banera nie jest wtedy powiązana z pismem, które do nas wpłynęło w ubiegłym czasie – wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu. Baner spotykał się na domu magistratu z paru miesięcy.

Zobacz również Kołobrzeg Nieruchomości

0 0 votes
Daj ocenę