„CHWILA NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

14 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

„MOMENT NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w tej potrzebie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent wspominałam o przygotowaniach miasta na najpodobniejsze dni i zabezpieczeniu ludzi w kwestii dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła też o szukaniu świetnych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które z poniedziałku nie będą uczęszczać do nauk. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli bezpieczni. Stąd też chcemy wzmożone kontrole straży miejskiej i policji w współczesnych polach, w jakich potrafią podnosić się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak nastawień do migracji postaci z własnych państw, szczególnie tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w codziennym związku z częścią turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po zakończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie jedynie o to, czy jego nieobecność nie wpłynie na obniżenie działań sztabu, lecz i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i rozliczenia przyjdzie czas, natomiast pozwalajcie mi państwo właśnie na świeże reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę