Ciacho Golczewo

Ciacho Golczewo

11 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Ciacho to główna a niepowtarzalna z kilku komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z poradą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w współczesnym obrazie nieco odbiega od typowego charakteru swojej prac.

Ciacho Połczyn-Zdrój

Nie zrywa on jednak głównego tematu zainteresowania – wciąż tkwimy w obszarach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi bardzo skuteczną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym wszelkim idzie i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki cel miała taż kobieta a jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Połczyn-Zdrój

Gra z sensem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do ogólnej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można stwierdzić i ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, oraz zarazem każdy bez wyjątku zasługuje na pewną miłość. Przesłanie wtedy istnieje postawione w ciekawy, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś z nich na długo powstaje w świadomość, oraz także ich karykaturalność w podstawowy sposób również bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku zaciekawia i daje, że widz w napięciu odkłada na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera bardzo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Tak i niepowtarzalna obsada więc w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszystkim plakacie obrazu tego reżysera można stwierdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wystawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest zatem jedyna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem grzecznej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w bardzo różnych formach. Z powodzie na chwilę zabiera się ona w działalność prostytutki, później udziela się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można stwierdzić i dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można sprawdzić, że nie wydaje ona lubej widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni głównej roli zasługuje na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to też bardzo barwne postacie, które zasługują na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w wadze Krzysia, bardzo dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo wielkiego zainteresowania. Jedno istnieje pewne: każda z części na długo powstaje w świadomość, a jednak między innymi o to oczywiście w filmach chodzi.

Ciacho Połczyn-Zdrój

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym złota do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i wspaniałego zainteresowania. Opowiada dobrą sprawę w jasny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest zatem film, który warto zobaczyć choćby dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to rzeczywiście przyjemny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Połczyn-Zdrój

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę