Co ma znaczenie przy wyborze biura nieruchomości?

Co ma znaczenie przy wyborze biura nieruchomości?

13 września, 2020 0 przez Mikołaj Online

Pomimo tego, że na rynku działa obecnie wiele biur nieruchomości, znalezienie tego odpowiedniego niekoniecznie będzie czymś łatwym. Jeśli zależy nam na sprawnym i bezproblemowym przeprowadzeniu transakcji kupna czy sprzedaży, należy wspomóc się doświadczeniem i wiedzą profesjonalisty.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Mogłoby się wydawać, że znalezienie biura nieruchomości jest czymś banalnie prostym, gdyż napotykamy na nie na niemalże każdym kroku. W praktyce bywa z tym różnie bo nie każdy usługodawca będzie godny polecenia. Mając na uwadze kilka istotnych kwestii, znalezienie pośrednika stanie się dużo prostsze i szybsze. Unikniemy też niechcianych błędów i niepotrzebnych nerwów. Pierwszym krokiem przy wyborze biura nieruchomości powinno być sprawdzenie jego istnienia, czyli danych rejestracyjnych firmy w CEIDG i KRS. Kolejną kwestią będzie to, jak długo agencja działa już na rynku, czyli jakie ma doświadczenie, co z kolei powiązane jest ze znajomością lokalnego rynku. Najlepiej będzie skorzystać z usług agencji mieszczącej się tam, gdzie chcemy kupić nieruchomość. Będzie lepiej zaznajomiona z charakterystyką tamtejszego rynku i posiadać dostęp do cen transakcyjnych.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze biura nieruchomości jest zwrócenie uwagi na to, czy posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W razie wystąpienia jakichkolwiek strat można dochodzić swoich praw i liczyć na wypłacenie należnego odszkodowania z tego tytułu. W dobrej agencji pracują wykwalifikowani agenci, co należy sprawdzić. Powinni mieć oni odpowiednie wykształcenie, uprawnienia do piastowania stanowiska pośrednika nieruchomości. Uczciwy usługodawca nie będzie miał żadnych obiekcji co do pokazania licencji. Kolejną kwestią będzie kompleksowość świadczonych usług. Dobra agencja zajmie się w imieniu klienta zweryfikowaniem stanu prawnego interesującej go nieruchomości, jej wyceną. Służy fachowym doradztwem w sprzedaży i kupnie mieszkania, zajmie się dla klienta wypromowaniem jego oferty. Można też liczyć na prowadzenie negocjacji, przygotowanie umowy i dopełnienie wszelkich formalności.

Artykuł powstał we współpracy z www.maxon.pl – domy na sprzedaż

0 0 votes
Daj ocenę