Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Prowadząc działalność gospodarczą lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, jesteśmy zobowiązani do odprowadzania daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które odprowadzać musi każdy zatrudniony na umowę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy klinikę, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które szczególnie dbają o własne zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w zastraszającym tempie otwierają się firmy, które proponują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe ubezpieczenie zapewni nam lepszy poziom leczenia, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych zwolnień zdrowotnych.

Wartości tego rodzaju świadczeń nie są zbyt duże. Standardowe polisy rozpoczynają się od 140zł netto jak widać nie jest to zbyt uciążliwy koszt a w sytuacji nieprzewidzianego wypadku bez problemu może okazać się, że były to idealnie ulokowane oszczędności.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie okazać się bardzo ważne w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę