Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to główne założenia rewitalizacji przestrzeni widocznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski da w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w tej rzeczy podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie punktów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a i oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura być będzie naszej społeczności do formy zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej estetyczną formę spędzania czasu wolnego, np. na ostatnim powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na zleceniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wynikają z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w grupie fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grupy i obszarów publicznych i prostych”.

– Materiały na zastosowanie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych działań w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. To to pomysł zmian w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł wygrać spośród usługi UE ze powodu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego dużo się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę