Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

3 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Toż tak wiadomość także dla ludzi kiedy i turystów leżących w naszym mieście. Już wkrótce budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma pozostać w całości dopasowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie rozszerzy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie całego miejsca na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć chyba same powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać otwarta poczekalnia oraz hol, do których osiągać będą toalety. Rozważona ma stać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże miejsce na przechowalnię bagażu dostępne także z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po ustaleniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań głuchych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z środowiskiem są pozostać w całości dostosowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami planuje być zakończona w ruchu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia podawana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został dany do użytku w 1910 r. Obiekt dostaje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako zwykły i ciężki modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Wybierają się w nim też kasy i cele handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie jest w całości dopasowany do spraw kobiet o niskich możliwościach unoszenia się.

0 0 votes
Daj ocenę