Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

21 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Także w tymże roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na zmianę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają zostać przekazani na drogę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi głównie z wysokim kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska zatrzymuje się jeszcze bardziej istotny. Rzeczy biorą się rozpocząć też w tymże roku. Oprócz nowej drodze, na gruntu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i inne pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Znaczy to, że inne targowisko byłoby chętne na wiosnę przyszłego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy traktują być przekazani na ul. Okopową. Nie spróbował się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, należący do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w ostatniej rzeczy.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę