Hartowane szkła Borne Sulinowo

Hartowane szkła Borne Sulinowo

15 października, 2020 0 przez Mikołaj Online

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon a doskonałe, o czym pomyślałeś, to potwierdzenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, które są pomiędzy nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym określają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Połczyn Zdrój

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Albo to najróżniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym projekcie i ciekawych kształtach. Wysokie i długie sylwetki obudowy oraz przede każdym mocno zaokrąglone na ścianach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i przyjemnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na ekran nie jest w bycie przykryć go w pełnie, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Tylko dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o prawie czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszystkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Połczyn Zdrój

Czym zatem dzielą się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, ale również sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje nasze posłanie w sukcesie telefonów z płaskim ekranem, a nie będzie korzystną ochroną dla projektów z wszystkimi krawędziami. Tutaj wykorzystywane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to prosty następca powłok 2D, który dobrze spełni naszą karierę w sukcesie ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na ścianach. O w niniejszym składniku wspomnieć, że wymienione wysoce efekty mogą u niektórych producentów występować pod nowymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Materiały są te jedyne, drugie stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Połczyn Zdrój

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najciemniejszym i najtańszym rozwiązaniem oddanym do rodzajów telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego boki nie są zaokrąglone, jest więc ryzyko, że szybciej rozpocznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wspólnie spośród jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, a poprzez to kilka wrażliwe na wybranie. Warstwa kleju jest położona tylko na barwionej ramce, co w sukcesie produktów słabszej sytuacji może kazać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, jednakże w rezultatach renomowanych nazw nie powinno zatem mieć miejsca. Takie szkła pasują do wszystkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak dużo krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Połczyn Zdrój

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Stanowi obecne artykuł najdroższy spośród wszystkich trzech i o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Przeznaczone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej ulubionej formie idealnie komponuje się do szerokich boków wyświetlacza, zapobiegając go z każdej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy jednakże pamiętać, że ich zakładanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, dlatego będą one osłabiać i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Połczyn Zdrój

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Daj ocenę