Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest bardzo często wynikiem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo spotnienie miesiączki nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Ginekolodzy wykonują również badania ,które umożliwiają stwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mamusia pragnie dowiedzieć się swojej ciąży możliwie jak najszybciej. Jednakże pierwszym sygnałem poczęcia jest najczęściej spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I wtedy dopiero zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże pragniemy dowiedzieć się o poczęciu trochę wcześniej, będziemy mogli pójść się na wizytę do ginekologa. Ten może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zapłodnienia.

Niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim lekarz dostanie wyniki badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę