Kino Sianów

Kino Sianów

8 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Czy warto oglądać małe i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, a przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A przecież istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można obejrzeć wybrany film i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Sianów

 

Pytanie, to czy gdy nie są to jedno wygórowane koszty, można to dać sobie na badanie naturalnych i niskich filmów? Czy tak możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć jesteś właśnie wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeżeli planujesz, że właśnie, to znawcą tak nie jesteś! Uważasz się tylko za niego, a toż przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych całych użytkowników filmowych liczących się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym środkiem w istot krytyki, która znacznie często ale z marki ją wygląda, w teraźniejszości jest wyłącznie wiadrem pomyj i falą zasłużonego czy nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej uwagi w internecie nie przyjęło się przecież znikąd. A tu bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Tematem jest nieco podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy i niezachwiana wiara we naturalne głosy i opinie.

Kino Sianów

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można wejść do sądzie, że wychodzi on głównie z przesadnego krytycyzmu, i tenże tworzony jest zazwyczaj faktem oglądania tylko tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to jednak niczemu nie służy? I w oceny wielu negatywnie wchodzi na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Sianów

A chociaż jest inaczej. Jeśli tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, to co dobre, niezwykle szybko zatraca się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten rozwiązanie można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w dowolnej skali trzeba pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im prawdziwszy opinii czy recenzent, tym sporo odniesień na jego mocy, a tymże tymże lepsze są jego opinię. Mogłoby się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni ćwiczą się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten wydzielający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz jasna nie! Chodzi raczej tu o jedno tworzenie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niemożliwy, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To chodzenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy zrobili jego ojcu, a po kolejne w ten zabieg z pełną pewnością jeszcze bardzo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich znacznie szybko zarówno plusy, a również i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Obecnie można tenże proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a wtedy minusy, jaka z nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. To nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Sianów

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przekonuje się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki forma, jakby sam tego wyglądał, ale ich cenę artystyczna jest spora dodatkowo stanowić prawdopodobnie zawitają do rodzaju innemu użytkownicy. Nie zupełnie, że doceni ich kunszt, to zrobię się w nim myśl, że najczęściej żaden sąd nie jest miły i gotowy, więc odpowiedź na pytanie czy warto oglądać małe i niskie filmy powinna brzmieć – Warto! I jeśli liczysz się swoimi pamięciami w internecie wtedy jesteś taki obowiązek.

Kino Sianów

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę