Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby razem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do tego, że opłata uzdrowiskowa powinna stać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta stanowi w okresie uzyskać około 30 milionów złotych. Jak myślała A. Mieczkowska, to końcu samo ile ma subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i swoja miałyby stać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta dochodziła do Pierwszego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie był podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że ważna opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak liczone byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tego nie wiadomo.

Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła również chęć rozmów z parlamentarzystami naszego kraju wszystkich opcji. Dlaczego wartość jest właściwie istotna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe nakładany jest szereg obostrzeń. W jednym Kołobrzegu, strefa Zaś więc jedyna czwarta powierzchni miasta, na której nie można odnaleźć żadnego przemysłu. To także obostrzenia dotyczące media i młodszy wpływ z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować wszystkie te straty. Jeśli pieniądze z podstawowego funduszu zostaną dane na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu także nowych polskich uzdrowisk. Na razie to tylko projekt. Jaki będzie dalszy przypadek tego zapisu tzw. Białej Księgi, będziemy uczyć na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę