Koszulki Miodowe lata Połczyn-Zdrój

Koszulki Miodowe lata Połczyn-Zdrój

3 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

“Miodowe lata” to kultowy telenowela, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko zauważyć, że cały telenowela jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Łobez

 

Został on zrealizowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została przedstawiona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na wielu programach telewizyjnych. Można je również bez problemu znaleźć w online wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Łobez

Serial opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy nieustannie szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie wielkiej pieniędzy. Działania prowadzone przez nich w tym celu, przeważnie kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, nieustannie popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wywinąć bez ran, wiedzą również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Łobez

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, często chodzi nerwowy, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Norek. Jest niesamowicie pomysłowy, stale obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym nareszcie uda mu się dorobić fortuny. Do swoich racji zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk śni o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Łobez

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i odrealnionych pomysłów. Jego postać jest kontrastem dla postaci Karola. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nierzadko krytykują nielogiczne plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym usposobieniu, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Łobez

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Łobez

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę