Kotwica Kołobrzeg Mistrzami Francji!

Kotwica Kołobrzeg Mistrzami Francji!

26 maja, 2026 0 przez Mikołaj Online

Młodzi adepci koszykówki z Kołobrzegu mają powody do dumy! Znakomicie zaprezentowali się podczas prestiżowego, międzynarodowego turnieju TIBAP 2026, który odbył się we francuskim Rennes. W zmaganiach wzięły udział dwie drużyny reprezentujące Kotwicę Kołobrzeg – kategorie wiekowe U13 oraz U15. Bezapelacyjny triumf odnieśli koszykarze z rocznika U13, którzy wrócili do kraju ze złotymi medalami, nie zaznawszy goryczy porażki w żadnym z rozegranych spotkań. Ich dominacja była widoczna już od pierwszego gwizdka.

Podopieczni trenera, którego nazwisko elektryzuje lokalną społeczność sportową, zdemolowali swoich rywali w fazie grupowej turnieju. Siedem zwycięstw, zero strat i imponujący bilans punktowy, który zatrzymał się na +147 – to świadczy o sile i przygotowaniu młodych zawodników. Nikt nie był w stanie zagrozić kołobrzeskiej maszynie. W fazie pucharowej, gdzie presja jest zawsze większa, koszykarze Kotwicy utrzymali wysoki poziom koncentracji i skuteczności. Pewnie zwyciężyli w ćwierćfinale, następnie w półfinale, by w wielkim finale pokonać zespół Sepam Basket wynikiem 43:21, demonstrując swoje umiejętności i zostawiając serce na parkiecie. To był ich turniej.

Rezultaty ekipy U13:

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki spotkań, które doprowadziły młodych koszykarzy Kotwicy Kołobrzeg do ostatecznego triumfu:

Faza grupowa:

Kotwica Kołobrzeg vs Nantes Sully Basket: 27:4
Kotwica Kołobrzeg vs Association Pluguffan Basket: 30:8
Kotwica Kołobrzeg vs Sélection Finistère: 29:0
Kotwica Kołobrzeg vs Landerneau Bretagne Basket: 24:14
Kotwica Kołobrzeg vs Plouvien Basket: 39:6
Kotwica Kołobrzeg vs Meksyk: 31:14
Kotwica Kołobrzeg vs Sepam Basket: 26:13

Faza pucharowa:

Ćwierćfinał:
Kotwica Kołobrzeg vs Nantes Sully Basket: 33:2

Półfinał:
Kotwica Kołobrzeg vs Meksyk: 28:6

Finał:
Kotwica Kołobrzeg vs Sepam Basket: 43:21

Należy podkreślić, że tak wysokie wyniki świadczą nie tylko o talencie zawodników, ale również o doskonałym przygotowaniu taktycznym i fizycznym. To efekt ciężkiej pracy na treningach i zaangażowania całego sztabu szkoleniowego. Młodzi koszykarze pokazali, że potrafią grać zespołowo, a każdy z nich wniósł wkład w końcowy sukces.

Nieco mniej szczęścia miała starsza drużyna U15, która zakończyła turniej na 6. miejscu. W fazie grupowej odnotowała trzy zwycięstwa i cztery porażki. Pomimo braku medalu, występ można uznać za udany. Zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. To ważny krok w ich koszykarskiej karierze.

Turniej TIBAP 2026 był doskonałą okazją do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, zdobycia doświadczenia i sprawdzenia swoich umiejętności na tle zagranicznych drużyn. Dla młodych koszykarzy z Kołobrzegu to niezapomniana przygoda, która z pewnością zmotywuje ich do dalszej pracy i doskonalenia swoich umiejętności. Sukces drużyny U13 to wspaniała promocja Kołobrzegu i polskiej koszykówki. Gratulacje dla zawodników, trenerów i wszystkich osób zaangażowanych w ten sukces!

Zrodlo: e-kg.pl

0 0 votes
Daj ocenę