Ligue 1: PSG znów traci punkty! Sensacja?
17 maja, 2026Końcówka sezonu
Lille i Olympique Marsylia zapewniły sobie miejsca w europejskich pucharach na sezon 2026/2027. Oba kluby zajęły pozycje dające prawo gry w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy.
Nice zakończyło rozgrywki bez awansu do Europy. Klub stracił szansę na kwalifikacje po porażkach w ostatnich kolejkach.
Wyniki ostatniej kolejki
PSG przegrało swój mecz, mimo że wcześniej zapewniło sobie mistrzostwo. Zespół zakończył sezon z najwyższą liczbą punktów.
Pozostałe drużyny rozegrały spotkania decydujące o kolejności w tabeli. Wyniki nie wpłynęły już na tytuł, ale rozstrzygnęły miejsca w strefie europejskiej.
Kwalifikacje do Europy
Francja wystawi w przyszłym sezonie cztery drużyny do Ligi Mistrzów i dwie do Ligi Europy. Lille i Marsylia zajęły pozycje premiowane startem w tych rozgrywkach.
Nice odpadło z walki o Europę. Klub musiał uznać wyższość rywali w bezpośrednich starciach i w klasyfikacji końcowej.
Kontekst rozgrywek
Ligue 1 to najwyższa klasa rozgrywkowa we Francji. W sezonie bierze udział 18 drużyn, które grają systemem kołowym.
Sezon 2024/2025 zakończył się bez większych niespodzianek w walce o tytuł. PSG obroniło mistrzostwo, a walka toczyła się głównie o miejsca dające awans do pucharów.
Zrodlo: L’Équipe



To jest to czego szukalem!
Bardzo ciekawa analiza tego zagadnienia. Co myslicie o tym? Zgadzacie sie?