Miejsce targowe w Kołobrzegu  remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

27 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Kupcy nie pogodzili się na grunt proponowany przez miasto, jako zastępczy, na chwila remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą miał być słaby dojazd i brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą istnieje przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym stanowisku. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na prawdopodobnie nie odda się nic w współczesnym problemie zrobić. Alternatywą ma żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one przeznaczone pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z urzędnikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w obecnym roku, tak aby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak prowadzą handlujący, to wiosna jest dla nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drodze, na terenie przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę