MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa droga w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pociechą do Kołobrzegu i okolic. Z lat prowadzone są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje natomiast likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w obecnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie istnieć na pokrycie wydatków powiązanych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim polecane istnieje ponad poza sezonem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w sektorze bazę śmigłowca ratunkowego. Usługę w obecnej potrzebie zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę