Odkryj magię kadzidełek: Jakie są ich właściwości i jak je używać?

Odkryj magię kadzidełek: Jakie są ich właściwości i jak je używać?

1 sierpnia, 2023 0 przez Mikołaj Online

Jeżeli praktykujemy już jogę lub też zdarza nam się pomedytować, ale nie czujemy, że jesteśmy wtedy w pełni zrelaksowani, warto sięgnąć po elementy, które pomogą nam połączyć w jedno ciało oraz duszę. Najlepszym tego przykładem jest moc kadzidełek. Mogą być one elementem dodatkowym medytacji, jak również możesz je zapalać, ilekroć tylko chcesz. Nieważne, czy wykonujesz obowiązki domowe, walczysz z zaległymi zadaniami z pracy, czy też czytasz książkę w domowym zaciszu. Wszystkie te czynności będą o wiele bardziej odprężające, kiedy w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, zapalisz kadzidełka. 

Jakie są właściwości kadzidełek?

Kadzidełka stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ich zapalanie ma wiele zalet. Wśród najważniejszych z nich możemy wymienić:

 • Piękny zapach, który rozchodzi się na wszystkie pomieszczenia w domu lub mieszkaniu;
 • Kadzidełka pomagają w bólach głowy, migrenach;
 • Kadzidełka działają uspokajająco i relaksacyjnie;
 • Wprowadzają magiczny nastrój;
 • Pomagają skupić się na sobie;
 • Ich zapalanie jest bezpieczne;
 • Starczają na długo, a zapach utrzymuje się w pomieszczeniu wiele godzin;
 • Posiadają całą gamę różnych nut zapachowych, które można łączyć ze sobą według własnych upodobań;
 • Pozwalają na skuteczną walkę ze stresem;
 • Ich zapach pomaga złagodzić objawy depresji;
 • Palo Santo, które jest nazywane świętym drzewem, wykazuje właściwości lecznicze oraz oczyszczające.

To tylko najważniejsze z właściwości, jakie posiadają kadzidełka. Oczywiście każdy z nas ma inne doświadczenia z paleniem kadzidełek. Tak naprawdę obecna gama zapachów pozwala na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w każdym mieszkaniu. Kadzidełka są często wybierane jako element rytuału medytacji, jednak nie musisz wcale ćwiczyć jogi, aby pozwolić sobie na chwilę relaksu, okadzając pomieszczenia zapachem kadzidła.

Jak używa się kadzidełek?

Kadzidełka przynoszą nam wiele pozytywnej energii. Nie każdy jednak potrafi je prawidłowo zapalić. Proces ich zapalania jest łatwy. Wystarczy podpalić kadzidło zapałką lub zapalniczką, po czym należy odczekać kilkanaście sekund, aby następnie wygasić płomień dłonią lub też zdmuchnąć go. Dym, który unosi się z kadzidła, okadza pomieszczenie, w którym przebywamy. Po wypaleniu się kadzidła nie musisz go gasić wodą. Wystarczy wyrzucić jego resztki po ostygnięciu do kosza na śmieci. Szeroki wybór kadzidełek znajdziesz na przykład na stronie: https://yogabazar.pl/pol_m_Relaksacja-i-medytacja_Kadzidla-do-medytacji-206.html. oprócz tego na każdym opakowaniu znajdziesz instrukcję, która pomoże Ci w pierwszym zapaleniu kadzidła. Produkty te są bezpieczne, więc nie musisz obawiać się poparzeń.

0 0 votes
Daj ocenę