Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Radny Czysta i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na bliskim wyglądzie Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za obecny poziom rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zlikwidowane i dalej będzie zlikwidowane” – taką informację dał na bliskim wyglądzie radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był wspomagany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze centrów dopuszczonych do nowego obozu władzy wszystko było zależne z mojej innej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby już potrzebne. Za żadne korzyści nie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to zauważają oraz nie są mi za złe”.

Do potrzeby odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego wystąpienia z klubu Czysta i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w oddanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w końca ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego wystąpienia z klubu radnych Czysta i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które sprawiłoby się w miesiącu br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w istocie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do końca sierpnia 2019 (spotkania robiły się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skorelowane z jego działaniem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” zaistniał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego mowie w końca ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Miasta o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. Ale z opinii na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przenosić się z użyciem odpowiednich procedur. Wszelkie propozycje ze strony Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji produkowanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z opinii na ważne przepisy podać nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z zastosowaniem na cztery regionalne uwagi nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z zastosowaniem na duże wskazywania na pracę miasta oraz jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i zdobywa w współczesny technologia środki z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie pomożenie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę