RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

10 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z elementem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na chwila miesięcy przyblokuje planowaną na części przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy dołączenia do stworzenia swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To dobre działania, którymi miasto może wyrazić sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do stwórz gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bierny wobec istniejących obecnie przepisów prawa. – Teraz dopuszcza się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich miejscach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie decyzji nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta mają to w najszybszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Jesteśmy kilka propozycji rozwiązania tegoż tematu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę