Rowery miejskie 4 generacji? Tworzą się nowe wsparcia w porządku wypożyczania miejskich jednośladów

Rowery miejskie 4 generacji? Tworzą się nowe wsparcia w porządku wypożyczania miejskich jednośladów

29 września, 2020 0 przez Mikołaj Online

Rowery miejskie 4 generacji? Robią się nowe urządzenia w sposobie wypożyczania miejskich jednośladów

W ważnych miastach tzw. 4 generacja rowerów miejskich funkcjonuje co chwila od ubiegłego roku, w Kołobrzegu jej wprowadzenie planowane jest na inny sezon. Co to znaczy? Rower 4 generacji można korzystać bez tzw. stacji dokujących i trzymać tam, gdzie nabywcy jest wygodnie.

Poszerzenie systemu wypożyczania rowerów miejskich wiąże się z faktem, że pod koniec listopada dokonuje się zgoda z ważnym realizatorem projektu Kołobrzeski Rower Miejski lub firmą Nextbike. Miasto zamierza rozpisać przetarg na wybranie nowego wykonawcy, który oprócz zarządzania i wykorzystywania bieżącą infrastrukturą tego zespołu, stworzy dodatkowo system 4 generacji. Planowane jest zatem połączenie starszej a nowoczesnej drogi wypożyczania jednośladów. – W najkrótszych dniach powinno stanowić wiadomo, które są możliwości – mówi nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy miasta.

W prawach nowoczesnego systemu, rower wypożyczony bezstacyjnie można podać, na poszczególnej ze powierzchni, jakie będą do ostatniego określone. Pozostawione jednoślady nie mogą jedynie utrudniać ruchu innym użytkownikom infrastruktury drogowej. Wszystkie z większych centrów ma znajomy dopracowany system; w Poznaniu rower 4 generacji można pominąć nawet pod domem; gdy jest mina strefą, z konta aplikacji ściągana jest mała stawka za wypożyczenie sprzętu – 5 zł. Gdy będzie w Kołobrzegu? Przekonamy się niebawem, tymże bardziej, że miasto, oprócz kolei w sposobie wypożyczania ma również zwiększyć liczbę samych stacji. Do tematu wrócimy.

0 0 votes
Daj ocenę