Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

30 listopada odda się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu miasta będą łatwe po raz jedyni w bieżącym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w sezonie której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Jak wskazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w bieżącym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na jakimś rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz pora na zimową przerwę, jaka zostanie spożytkowana na studium infrastruktury do kolejnego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wysoka sławę wśród ludzi oraz turystów jest doskonała. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy karty to rzeczywiście Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i mienia z alternatywnych źródeł transportu wciąż było również będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale spełnia naszą pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszelki bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w bieżącym roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z sposobu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy przylegało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W granicy tygodnia podział otwiera się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w nowym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w nowym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozbudowany o różną stację i pozostałe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można używać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę