Stomatologia estetyczna Nowe Warpno

Stomatologia estetyczna Nowe Warpno

16 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Coraz dużo osób korzysta z środków z zakresu stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym widokiem naszych zębów. A lub są one pewne dla niemowlęta? Warto wprowadzić się z niezwykle prostymi zabiegami i zobaczyć lub są one zachęcane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Karlino

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej istotnym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten osiąga się zwykle przy zastosowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z płytką zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany rezultat istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Karlino

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej a po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (specjalnie na zimno). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może zrobić nierównomierne lub nadmierne wybielenie i może być okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Karlino

Według unijnej informacji z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z użyciem określonych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, a widać być traktowane wyłącznie u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie proponuje się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na ścieraniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów również własnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być problemu z obecnego standardu osadami. Sam brak jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do uprawiania piaskowania u niemowlęta jest sam jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei polega na ścieraniu kamień nazębnego układającego się w terenie szyjek zębowych – z dziedzinie korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w podstawie nie ma przeciwwskazań do prowadzenia go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wtedy wolno go odbyć a będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumy zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję atrakcyjną i ochronną. Niekiedy licówki stosowane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego standardu praktyk. Także jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, a nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmianie w wypadku koron ząb musi być oszlifowany w dużo wyższym stopniu. W kontrakcie z czym, gdyby nie zachodzi taka potrzebę dużo nie ingerować w budowę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Karlino

0 0 votes
Daj ocenę