Szok! Pijani kierowcy na polskich drogach!

Szok! Pijani kierowcy na polskich drogach!

12 maja, 2026 0 przez Mikołaj Online

Ponad tysiąc skontrolowanych kierowców i szereg poważnych wykroczeń – tak prezentuje się efekt porannej akcji kontrolnej, którą przeprowadzono na drogach powiatu kołobrzeskiego. Celem inicjatywy było wyeliminowanie z ruchu drogowego osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu, a także tych, które lekceważą obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa. Policja szczególnie skupiła się na monitoringu trzeźwości kierowców, mając na uwadze potencjalne zagrożenie, jakie stanowią nietrzeźwi użytkownicy dróg. Akcja miała na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i prewencję wypadków spowodowanych przez alkohol. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz weryfikowali dokumenty kierowców, zwracając uwagę na wszelkie nieprawidłowości. Każdy kierowca był poddawany badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, co pozwalało na szybką identyfikację osób łamiących prawo.

Ujawnione przypadki jazdy pod wpływem alkoholu

W trakcie prowadzonych działań kontrolnych funkcjonariusze policji natknęli się na kilku kierowców, którzy podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazł się 33-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który kierował samochodem marki Mercedes. Przeprowadzone badanie wykazało u niego obecność 0,40 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, co stanowiło kolejne poważne naruszenie prawa. Sprawa została skierowana do sądu, a mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Policja podkreśla, że takie przypadki są niedopuszczalne i stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kolejnym zatrzymanym był 43-letni mieszkaniec Białogardu, który również kierował Mercedesem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie. Identyczny wynik, czyli 0,22 promila alkoholu, wykazało badanie u 48-letniego mieszkańca Trzebiatowa, który prowadził samochód marki Ford. Wszyscy trzej kierowcy zostali ukarani zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich sprawy będą miały dalszy bieg w postępowaniu administracyjnym. Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu we krwi może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdu i zwiększa ryzyko spowodowania wypadku.

Dalsze interwencje funkcjonariuszy

Działania kontrolne nie ograniczały się jedynie do wykrywania nietrzeźwych kierowców. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali także 24-letniego kierowcę samochodu marki Audi, który… [artykuł urwany, nalezy dopisac dalsza czesc tekstu zachowujac proporcje i tematyke, tak by osiagnac minimum 500 slow]. Funkcjonariusze skrupulatnie weryfikowali także stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na oświetlenie, ogumienie oraz inne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, kierowcy byli zobowiązani do ich niezwłocznego usunięcia. Policja przypomina, że dbałość o stan techniczny pojazdu to obowiązek każdego kierowcy, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Akcja kontrolna prowadzona na drogach powiatu kołobrzeskiego to kolejny przykład działań podejmowanych przez policję w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas. Unikajmy jazdy pod wpływem alkoholu, dbajmy o stan techniczny pojazdów i przestrzegajmy ograniczeń prędkości. Tylko w ten sposób możemy wspólnie stworzyć bezpieczne środowisko dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja zapowiada kontynuację podobnych akcji kontrolnych w przyszłości, mając na celu dalsze eliminowanie z ruchu osób stanowiących potencjalne zagrożenie.

Ważne jest, aby kierowcy pamiętali, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grożą surowe kary. Oprócz utraty prawa jazdy, grzywny i punktów karnych, nietrzeźwi kierowcy narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg. W skrajnych przypadkach, jazda pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę. Skorzystaj z taksówki, komunikacji publicznej lub poproś kogoś trzeźwego o podwiezienie. Bezpieczeństwo na drodze to priorytet.

Zrodlo: e-kg.pl

0 0 votes
Daj ocenę