Turystyka Gryfice

Turystyka Gryfice

24 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

W ostatnich dwóch dekadach wyraźnie zmieniły się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się zdecydowanie bardzo zwolenników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal cieszą się dużym powodzeniem, ale mówi to więcej jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy choć na Suwalszczyźnie czyli w przestrzeniach Mrągowa. Wzrosła też część osób poszukujących mniej atrakcyjnych osobliwości, ukrytych w odleglejszych zakątkach Polski.

Turystyka Darłowo

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursie było poprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedno otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze znajdują się i interesujące zabytki.

Szlak wynosi około 1800 km i wprowadza się w Elblągu. Wiedzie wtedy na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i wielkimi mostami w Stańczykach.

Potem są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Swój i estetyczne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Docierając do Białegostoku sama z jego nitek idzie w zakresie Łomży. Dalej na ulicy przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Darłowo

Co kilkadziesiąt kilometrów na torze Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie wyłącznie wzdłuż granicy

Nie wyłącznie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są więc po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół dużych miast. Przypadkami prawdopodobnie stanowić Wielkopolska i Łódzkie.

Nadal do pomieszczeń mniej zatłoczonych, jednak za to niezwykle malowniczych zaliczyć można Kaszuby i strony północnej Odry.

Część z nas biorąc się w głowy tworzy na zasadzie Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o moc bardziej estetyczne są Sudety. Bieszczady ponadto nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez cały rok liczą na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych domów na Kursu Orlich Gniazd, biorący się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, przynajmniej w Ojcowie lub Pilicy.

Turystyka Darłowo

Warto natomiast chorować na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest stale najciemniej” i wybrać się czasem w okolice wielkich metropolii. Tam także mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Darłowo

Zachęcamy do odwiedzin serwisu biorącego się inwestowaniem w okolicę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę