UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dobrze na Mistrzostwach Polski Młodych w zmaganiach w trybu wolnym zapisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody zrobiły się w szybkim Stargardzie a wkład w nim uzyskało 244 najlepszych młodych zapaśników z pełnego świecie.

 

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

 

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan a dokładniej 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Tak z nich zarejestrował się Aleksander Polguj, który w grupie do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w efekcie pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle atrakcyjni był również wynik w wadze do 100 kilogramów, w którym kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Start w turnieju wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Jestem szczególnie dumny z ostatnich panów ponieważ odwalili kawał dobrej prace nie ale na zawodach lecz zarówno na treningach gdzie otwierało się litry potu . Mam okazję że nowe lata współpracy przyniosą jeszcze wyższe wyniki nie ale na arenach kraju a także również na końcach Europy bądź i Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował zaraz po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników teraz w najkrótszy weekend w Konkursie Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie

Zobacz również Reklama Kołobrzeg

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę