Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Na wstępu tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wówczas największy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest spotkać na wstępu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim złapie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie polecać popularna forma architektoniczna z wielką wartością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale także dojazd do własnego światła, co da zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie ponad dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W centralnym rzucie zostaną przygotowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w układzie drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz zrobienie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Wykonanie prac jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z racje na duże warunki gruntowe, w wczesnej kolejności tworzone będą wsparcia i komunikacje gruntu. Razem z przedsiębiorcą będziemy pracować nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili osiągnąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i formy i ruszyć z zwykłą budową teraz na wiosnę. Będzie obecne teraz inny obiekt handlowy w bliskim portfolio, zatem jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i sprawnie, a całość bycie się kolejnym potwierdzeniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę