W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dokładnie 5 razy tyle co jeszcze, zapłacą ci, jacy nie segregują śmieci. Stawka za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najdroższą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w którym władze miasta proponują zmianę cen „za śmieci”. Układa się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na najbardziej zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki stawek za odbiór śmieci. Najważniejszym powodem są, zdaniem urzędników, podejmowane przez rząd, coraz większe koszty powiązane z tzw. „mieniem ze centra”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w tym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny pokrywać koszty systemu. Jeżeli więc te koszty rosną, muszą wzrastać i opłaty za odbiór odpadów.

Luksusem bronienie się natomiast niesegregowanie śmieci. Stawka za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. A takie podwyżki są mieć przeważnie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości korzystania spośród takiej opcji, a brak segregacji zacznie zobowiązywać się z bardzo cennymi karami finansowymi.

To dodatkowe podwyżki, które pragną nas z następnego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest obecnie gotowy projekt uchwały o podwyżkach za wypoczynek w powierzchniach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać i większe opłaty za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę