WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

4 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Za sprawą grupy radnych z klubów Czysta i Prawd i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w ostatniej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda mówił o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która opowiada nie tylko usług dla niemowląt i młodzieży z końcu i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział dodatkowo w kilku projektach charytatywnych skierowanych do osób najbardziej potrzebujących. – Wszyscy on wielkości charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest niezastąpione do działania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest narzędziem dla nas, aby mogli prowadzić zajęcia dla niemowląt, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas planuje kupić po atrakcyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość skorzystania tych obszarów do celów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali znacznie wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a dodatkowo programy na dola. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rady.
Zdanie na ostatni przedmiot wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych działek, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do wniosku uchwały poprawkę, która zezwala na aukcję działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że nastąpi w ostatniej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę