Zalety stosowania folii antykorozyjnej VCI

Zalety stosowania folii antykorozyjnej VCI

17 stycznia, 2023 0 przez Mikołaj Online

Folia antykorozyjna jest dla wielu rozwiązaniem, dzięki któremu mogą w szybki, prosty i łatwy sposób ochraniać metalowe elementy przed korozją. Sprawdź, jakie są zalety stosowania folii antykorozyjnej VCI.

Czym jest folia antykorozyjna?

Folia antykorozyjna to produkt, który spowalnia proces korozji. Folia VCI opóźnia przepływ pierwiastków, które przyspieszają rdzewienie. Dodatkowo regulują wartość PH wokół danego elementu metalowego, która neutralizuje działanie pary wodnej. Stosując folię antykorozyjną, możesz być pewien zachowania jakości niekiedy bardzo drogich części.

Produkty antykorozyjne a oszczędność

Zniszczone elementy metalowe są w większości dość dużą stratą finansową dla firm. Dobre produkty antykorozyjne jak chociażby w tym wypadku folia VCI sprawiają, że elementy nie rdzewieją nawet przez kilka lat. Dla wielu potencjalnie zainteresowanych ważne może być to, że nawet podczas transportu morskiego metal jest świetnie chroniony przez produkty antykorozyjne. Jest to gwarancja, że części przetrwają transport w nienaruszonym stanie.

 

Pisząc o oszczędności i ratowaniu potencjalnych części przed uszkodzeniem nie sposób nie wspomnieć o tym, że produkty antykorozyjne VCI są korzystne cenowo w porównaniu                z innymi alternatywami, mającymi zabezpieczać materiał przed rdzą.

Rozwiązania dla branży automotive

Folia antykorozyjna VCI jest idealnym rozwiązaniem dla branży automotive. Zamawiając elementy C-parts w Chinach, dzięki ich zabezpieczeniu tego rodzaju produktem, przedstawiciele fabryk mogą być pewni, że otrzymają elementy niezniszczone korozją. Bez takiego zabezpieczenia, każda uszkodzona część nadaje się do wyrzucenia.

Jak pakować produkty metalowe w folię antykorozyjną?

Pakując elementy metalowe w folię VCI, warto pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim każda część powinna być sucha i wolna od wilgoci. Warto zadbać o to, by temperatura zarówno pakowanego elementu, jak i samej folii była taka sama. Warto zakończyć cały proces, zabezpieczając folię taśmą wodoodporną bądź innym materiałem, który będzie chronił przed wodą.

Excor. Firma z VCI

Jeśli chcesz kupić folię VCI, warto skontaktować się z firmą Excor, która jest producentem         i dystrybutorem tego typu rozwiązania. Od 1997 roku z powodzeniem działa na rynku polskim i europejskim. W razie wątpliwości bądź problemów z dobraniem odpowiedniego produktu, na stronie https://www.excor.pl/ możesz sprawdzić, który z produktów będzie dla Ciebie idealny.

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę