Zamek Książ

Zamek Książ

23 kwietnia, 2022 0 przez Mikołaj Online

Już wkrótce (18 kwietnia br., godz. 18:45, TVP 3 Wrocław) wyjątkowy film dokumentalny pt. „Książ. Klucz do Śląsk” – nie możesz tego przegapić! 

Jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc i perła woj. dolnośląskiego  – to właśnie Zamek Książ w Wałbrzychu. Trzeci co do wielkości zamek w Polsce wraz ze swoją ponad 700-letnią historią jest obiektem pełnym tajemnic
i ciekawostek. To nie tylko wyjątkowa budowla posiadająca park, tarasy z ogrodami, podziemia, stajnie, ale przede wszystkim niezwykła historia na przestrzeni kilku wieków, warta zaprezentowania szerszej publiczności. 

Ten zamek zbudowany na skale o wysokości prawie 400 m n.p.m. często jest określany mianem „statku dryfującego pośród zieleni”. Współpraca między Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucją Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, TVP Historia oraz TVP3 Wrocław zaowocowała powstaniem filmu, którego wielu pasjonatów architektury i historii wyczekiwane od dawna! 

W filmie przedstawiono kolejne etapy wielkiej przebudowy Zamku Książ w Wałbrzychu z użyciem nowoczesnej technologii filmowej i wizualizacji 3D na miarę XXI wieku. Jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników historii, poszukiwaczy tajemnic i ciekawostek, a także dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić Dolny Śląsk w najbliższym czasie lub tych, którzy chcą powrócić swoimi wspomnieniami do tego intrygującego miejsca. Materiał został przygotowany w ramach cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”, którego celem jest promocja wiedzy o historii i kulturze Dolnego Śląska w Polsce i za granicą. Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. 

Główną ideą jest „bawiąc uczyć, ucząc bawić” produkcji filmów fabularnych niefabularnych oraz popularyzować wiedzę kulturalną historyczną o Dolnym Śląsku i promować region Polsce za granicą.

Filmy są nadawane polskiej telewizji, są dostępne bezpłatnie Internecie, aw ramach każdej biblioteki licealnej powiatowej w regionie film wydany na DVD.

Reżyseria: Maciej Kieres
Scenariusz: Daniel Jasiński
Zdjęcia: Jerzy Szota, Piotr Marcjasz
Montaż: Jerzy Szota
Opieka naukowa i scenariusze modeli 3D: Beata Lejman
Producenci: Igor Wójcik, Maciej Kasprzyk, Maciej Kieres

https://okis.pl/ksiaz-klucz-do-slaska-premiera-na-antenie-tvp3-wroclaw/

Koprodukcja:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego,
TVP Historia, TVP3 Wrocław

Więcej aktualnych informacji, znajdą Państwo na stronie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

0 0 votes
Daj ocenę